Сценарій до Дня Українського козацтва "Ми роду козацького діти"

Дата: 22.10.2018 21:33

Ведуча . Добрий день вам, люди добрі! Щиро просим до господи!
Раді вас у нас вітати, Щастя та добра бажати.
Сьогодні свято, конкурс нині, Сьогодні все козацтво тут,
І в цьому залі радість лине, Козацькі ігри всіх вас ждуть.

Ведуча. У нас тут зібралися молоді козацькі гурти.

(учні поділилися на дві команди – гурти).

Он погляньте, які в них хлопці: усі, як дуби, плечима стелю підпирають.

Нумо, козачата, готуймось до козацького переклику:

Братство ім. Івана Сірка

Братство ім. Петра Сагайдачного

Будь справедливим!

Бий нещадно ворогів!

Народ завжди обороняй!

Ворогам спуску не давай!

Міцно тримай булаву!

Керуй розумом!

Не забувай про козацьку славу!

Не осором козацького роду!

Всі молодці! Ми переконались, що козацькому роду нема переводу.

Ведуча: Отож, смійтеся разом з нами, святкуйте разом з нами. А ваші кмітливі і своєчасні відповіді, дотепний гумор, дзвінкий та щирий сміх почує та ретельно оцінить наше авторитетне журі, а також визначить, який гурт найсильніший, найспритніший.

Так, що порадуйте нас, юні козаки.

Ведуча. Як відомо, козаки дуже любили весело відпочивати.

Ведуча. Як відомо, який то козак, в кого здоров’я слабке? Отож конкурс на краще знання прислів’їв про здоров’я.

Прислів’я
1.    Бережи одяг, доки новий, а здоров’я поки... (молодий)
2.    Як немає сили і той світ не... (милий)
3.    Хто день починає з зарядки, у того буде все в...  (порядку)
4.    Без уроків фізкультури не зміцнить... (мускулатури)

Ведуча.А ще козаки вміли варити смачний куліш. Тож представники від кожного куреня можуть приступати до приготування цієї страви.

Ведуча. А для всіх учасників розпочинається конкурсна програма.

Конкурс 1.

Є дві пари чобіт великого розміру. Учасники по черзі взувають чоботи, добігають у них до стільця, який розташований на відстані навпроти кожного куреня, повертаються і передають чоботи наступному учасникові.

Ведучий. Якось трапилося лихо, забрали у полон друзів козаків, та відвезли їх на чужину до ворожого стану! Вважатимемо себе справжніми козаками і відправимось у цікаву подорож до далекої ворожої фортеці, щоб визволити своїх друзів! Для далекої мандрівки треба набрати із собою провізії і покласти її на вози. Отже, наступне випробування — «Збори провізії».

Конкурс 2.

Учасники кожної команди отримують капусту, цибулю, картоплю, моркву, буряк, часник, пачку солі, помідор, огірок. Направляючий кожної команди біжить із капустою у руках (провізія) до ящика (віз), кладе капусту у ящик і повертається до своєї команди, передаючи естафету наступному. Далі те ж саме виконують всі члени команди.

Ведучий. Молодці! Зібралися в до­рогу! Тоді сідаємо на своїх коней та вирушаємо у далеку подорож. Дорога дуже хвиляста, нерівна, тому на конях мчіть швидко, але уважно, перестри­буючи та оббігаючи всі перешкоди! Наступне випробування – «Стрибки на конях».

Конкурс 3.

Направляючий кожної команди пересувається стрибками, тримаючи гімнастичну палицю між ніг (кінь), перестрибуючи через дерев'яні куби (перешкоди) до орієнтиру, назад повертатися стрибками по прямій, передаючи палицю наступному.

Ведучий. Ось і прискакали ми на своїх козацьких конях до болота, як же переправитися? Нам допоможе конкурс «Переправа»!

Конкурс 4.

Учасник тримає в руках 2 дощечки розміром 20х30 см. Укладаючи на підлогу почергово кожну дощечку і наступаючи на неї, учасник має подолати відстань етапу.

Ведучий. Нарешті і дісталися ми ворожої фортеці! Щоб визволити друзів, треба розібрати прохід у стіні, а саме витягти і перенести цеглини. Наступний конкурс – «Перенесення цеглин»

Конкурс 5.

Вся команда стає в колону з певною відстанню один від одного, передаючи м'ячі один одному назад до лінії старту.

Ведучий. Справжні козаки повинні вміти знаходити вихід з  будь якої ситуації. Не завжди поруч з ними можуть бути дівчата – гарні господарки. Проте наші хлопці – козаки також вміють ліпити таку гарну українську страву, як вареники.

Конкурс 6.

«На винахідливість»  Ось вам завдання: у вас є однакова кількість тіста. За одну хвилину ви повинні зліпити якнайбільше вареників. ( Визначаються переможці).

Ведучий.Козаки – галасливий народ. Коли їх збиралося більше  одного, довкола всі звертали на них увагу. Ось для наших веселих нащадків козацької слави наступний  конкурс із загадковою назвою «Чи вміють козаки  кричати

А загадкова вона тому, що ніхто не знає, що ж бо наші козаки мають кричати.

Конкурс 7.

Отож наші славні козаки мають кричати такі слова: синхрофазотрон і електротрансформатор. Та так, щоб наше журі поставило найвищі оцінки.

Конкурс 8.

«Чи знаєте ви історію України?»

Що це? ( Викласти із літер потрібне слово).

а) Дерев’ яна палиця з кулею угорі, яка може бути оздоблена коштовним металом та камінням, ознака влади (Булава).

б) Верхній одяг козака (Жупан).

в) Пасмо волосся на голові козака (Оселедець).

г) Приміщення, де жили козаки, військова одиниця (Курінь).

Конкурс 9.

«Чи вміють козаки мовчати?»

Умови конкурсу: За мотивами української народної пісні « Несе галя воду» створити пантоміму.

Конкурс 10.

«Перетягування канату».

(Змагання команд. Перемагає та команда, яка перетягне іншу команду за контрольну лінію).

Ведуча: Ось, нарешті, після кількох годин чесної  боротьби настав найбільш хвилюючий і відповідальний  момент. Надаємо слово журі.

Ведучий. Завершилося наше свято.

Зичимо вам здоров’ я, щастя.

Нехай у вас панує достаток,

вітає козацький дух.